Компенсація за пошкоджене чи зруйноване війною нерухоме майно

Починаючи з 24.02.2022 року тисячі сімей через підступні атаки рф залишились без своїх домівок, що були вщент зруйновані або сильно пошкоджені.

Послуги наших юристів

01

Усні та письмові консультації щодо ситуації клієнта (визначаємо, чи може людина отримати компенсацію, як можна подати заяву на виплату компенсації, який пакет документів готувати).

02

Допомога в поновленні втрачених документів-додатків до заяви на виплату компенсації (правовстановлюючі документи на житло, пільгові, інші).

03

Допомога у відкритті рахунку в банку, якщо отримувач компенсації перебуває за кордоном.

04

Супровід процесу отримання компенсації (допомога у зборі пакету документів, подання документів на розгляд, контроль розгляду заяви).

05

Супровід правочину з купівлі квартири з використання житлового сертифіката (перевірка продавця, підготовка документів)

06

Оскарження рішення Комісії щодо відмови в наданні компенсації чи оскарження суми нарахованої компенсації.

Для того, аби не втратити право на компенсацію за пошкоджене чи зруйноване війною житло, слід оперативно подати заяву та контролювати її розгляд уповноваженими комісіями.

Перебування власника житла за кордоном не є перешкодою для подання заяви про отримання компенсації за пошкоджене чи зруйноване в Україні житло.

22.05.2023 року набрав чинності Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

На виконання цього Закону, Кабінет міністрів України прийняв Постанови № 381 від 21.04.2023р. (щодо пошкодженого майна) та № 600 від 30.05.2023р. (щодо знищеного майна).

Таким чином, українці можуть розраховувати на компенсацію за пошкоджене та зруйноване нерухоме майно. Україна виділяє грошові кошти на ці потреби.

Юристи DLSGROUP допоможуть на кожному етапі отримання компенсації або візьмуть на себе повний супровід « Під ключ ».

1. Що відноситься до пошкодженого або знищеного нерухомого майна?

А) Пошкоджені об’єкти нерухомого майна – це об’єкти нерухомого майна, на території України, пошкоджені внаслідок бойових дій … та можуть бути відновлені шляхом проведення поточного або капітального ремонту.

Б) Знищені об’єкти нерухомого майна – це об’єкти нерухомого майна в Україні, що стали непридатними для використання внаслідок бойових дій… відновлення яких є неможливим шляхом ремонту, реконструкції, реставрації чи економічно недоцільним.
А саме, це:
– квартири, будинки садибного типу, садові, дачні будинки;
– об’єкти будівництва (частково збудовані);
– складові частини об’єктів будівництва (квартири в недобудованих будинках)

Станом на теперішній час, мова йде про житловий фонд нерухомості.

2. Компенсація надається в формі:

  • виконання робіт по відновленню об’єкта та/або надання будівельних матеріалів для таких робіт;
  • надання грошових коштів для будівництва будинку садибного типу, садового/дачного будинку;
  • фінансування придбання квартири (у тому числі фінансування інвестування в його будівництво) з використанням житлового сертифіката.

    Кошти суто цільові і не можуть бути використані ні на що інше. Більше того, таке новопридбане/збудоване житло заборонено продавати протягом п’яти років.

3. Хто може отримати компенсацію?

Громадяни України:

  • власники пошкодженого чи знищеного майна,
  • замовники будівництва об’єкта,
  • інвестори будівництв, щодо яких було видано дозвільні документи,
  • члени кооперативів,
  • спадкоємці всіх перелічених осіб.

Суворо обмежено отримання компенсацій особам, щодо яких застосовано санкції та засудженим за злочини проти України.

4. Який розмір компенсацій можливо отримати?

Пошкоджене майно:

розраховується чітко за Чек-листом та за Переліком робіт, які необхідно виконати для відновлення об’єкта (згідно до Постанови КМУ № 381).
Максимальний розмір – 200 000 гривень.

Знищене майно:

розраховується за формулою, де враховується дата побудови (для квартир), показників вартості 1 кв.м. житла по Україні та в конкретному регіоні, кількості кімнат в квартирі або площі будинку (згідно до Постанови КМУ № 600).
Максимальний розмір – не встановлено. Але визначено мінімальний розмір для кожного регіону, нижче за який компенсація бути не може.

Починаючи з 2020 року, коли всі ми зіткнулись з COVID-19 та карантинними обмеженнями живо постало питання вирішення юридичних проблем та формальностей без візиту до адвоката та судових установ.

Військова агресія Російської Федерації проти України ще більше ускладнила це питання, з огляду на те, що багато українців покинули свої домівки, стали вимушеними переселенцями, зокрема і в країни Європи.

Багато людей вважають, що вирішувати правові питання зараз неможливо, оскільки перебуваючи в умовній Польщі чи Німеччині неможливо прийти до адвоката, а тим більше в суд чи інші державні органи.

Але все ж таки ми живемо у 2022 році, у час цифрових технологій, що значно полегшують будь-яку комунікацію.

Отже, норми законодавства України та якісний інтернет дають нам змогу сьогодні налагодити взаємодію між адвокатом та клієнтом, що знаходиться в будь-які точці земного шару.

Розглянемо віддалене вирішення питання правового характеру на прикладі розірвання шлюбу.

Що необхідно від Вас: скановані копії (якісні фото) ваших документів, інформація про іншого з подружжя, сплата судового збору для подання позовної заяви до суду.

Які етапи співпраці з адвокатом:
1. Аудіо/відео-інтерв’ю з адвокатом (Viber, Telegram, GoogleMeet тощо).
2. Укладення договору про надання правової допомоги. Проект договору направляється Вам на електронну пошту, Ви його друкуєте, підписуєте та направляєте скановані копії на електронну пошту адвоката).
3. Вами направляються скановані копії чи якісні фото ваших документів, сплачується судовий збір за подачу позову до суду.
4. Адвокат готує обґрунтовану позовну заяву про розірвання шлюбу та подає її до суду від Вашого імені.
5. Адвокат супроводжує справу та контролює її рух в суді (спілкування з канцелярією суду, помічниками суддів, отримання судових документів тощо).
6. Після винесення рішення, адвокат отримує його копію з поміткою про набрання законної сили.
7. Виконання рішення суду (в даному випадку обов’язкова реєстрація рішення суду про розірвання шлюбу в органах РАЦС та отримання витягу про припинення шлюбу).

Схожий механізм роботи та взаємодії адвоката з клієнтом працює і в інших категоріях сімейних справ, що розглядаються в суді.

Таким чином, тимчасовий від’їзд за кордон чи в інше місто, зайнятість особистими чи суспільними справами, волонтерство чи служба в ЗСУ не заважають Вам співпрацювати з адвокатом та вирішувати юридичні питання віддалено.

Зверніться до адвокатів DLSGROUP за консультацією та отримайте впевненість в тому, що незважаючи на складності, життя триває. Слава Збройним Силам України!!

Замовити дзвінок

Залиште телефон і вас проконсультує фахівець в конкретній галузі та допоможе вирішити питання

Самостійна подача документів

2 500 грн

Підготуємо пакет документів для подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду, а також інструкцію роботи з документами.

Ви отримаєте:

01

Готову позовну заяву

складену на підставі наданих документів та інформації

02

Детальну інструкцію

складену на підставі наданих документів та інформації

03

Квитанцію для сплати

складену на підставі наданих документів та інформації

04

Контакти та посилання

складену на підставі наданих документів та інформації

Завдяки правильно сформованому пакету документів та інструкції щодо подальших дій, можете бути впевненим у досягненні бажаного результату!

Замовити:

Замовити дзвінок

Залиште телефон і вас проконсультує фахівець в конкретній галузі та допоможе вирішити питання