Випадок з практики

Для більш повного розуміння процесу призначення пенсії по втраті годувальника та одноразової грошової допомоги розглянемо реальну справу, яку ведуть адвокати юридичної компанії DLS GROUP.

Для більш повного розуміння процесу призначення пенсії по втраті годувальника та одноразової грошової допомоги розглянемо реальну справу, яку ведуть адвокати юридичної компанії DLS GROUP.

Військовослужбовець М. підписав контракт із Збройними силами України в 2020 році. З початку повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України він знаходився на передовій. В березні 2022 року воїн загинув, захищаючи Батьківщину.

Після смерті в нього залишилась матір, дружина та малолітній син. Всі вони мають право на отримання пенсії по втраті годувальника та одноразової грошової допомоги.

Разом із тілом загиблого військового родині видали лише один документ: медичне свідоцтво про смерть.

Інші документи треба було знайти або отримати для подачі до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату). З огляду на значну кількість необхідних документів, які слід було зібрати, вдова загиблого звернулась за роз’ясненнями правовою допомогою до адвокатів DLS GROUP.

 

З чого складався процес збору документів?

На підставі лікарського свідоцтва про смерть дружиною загиблого воїна було отримано свідоцтво про смерть в органах РАЦС.

Далі сім’я звернулась до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) для написання заяв про призначення пенсії та отримання допомоги.

Згідно до переліку, встановленого законодавством, рідними військовослужбовця до заяв було долучено:

 1. копія свідоцтва про смерть військового (отриманого в РАЦСі);
 2. копія медичного свідоцтва про смерть (отриманого від військових);
 3. копія паспорту та ідентифікаційного номеру дружини та матері;
 4. копія свідоцтва про шлюб між загиблим та його дружиною;
 5. копія свідоцтва про народження дитини (щодо малолітнього сина загиблого);
 6. копія свідоцтва про народження військовослужбовця (для підтвердження родинних зв’язків з його матір’ю);
 7. довідка про проживання однією сім’єю на день смерті військовослужбовця (отримана дружиною для цього в ЦНАП);
 8. довідка про відкриття рахунку, назву та номер відділення АТ «Ощадбанк (дружина та матір загиблого відкрили рахунки для зарахування виплат);
 9. копію посвідчення Учасника бойових дій в зоні АТО;
 10. копію посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника Батьківщини (отриманого вдовою для цього в управління соціального захисту населення).

На кожному етапі збору документів родину супроводжував юрист. Роз’яснював, куди слід звернутись, погоджував дату прийому, прискорював підготовку документів державними та місцевими органами.

Другу частину документів, які слід долучити до заяв про призначення пенсії та одноразової грошової допомоги, необхідно було витребувати у військовій частині, в якій загиблий проходив службу.

Запит на отримання таких документів підготував та направив до військової частини військкомат.

Документи готувались довго з огляду на бойові дії та постійні передислокації військової частини.

Також, значний час зайняло пересилання документів, оскільки вони доставляються засобами фельд’єгерської служби, як секретні.

 

Адвокати DLS GROUP контролювали процес підготовки та направлення документів військовою частиною, тримали постійний зв’язок з військкоматом.

Через 2,5 місяця з моменту направлення запиту, документи надійшли до військкомату.

Військовою частиною було надіслано:

 1. Особову справу військовослужбовця;
 2. Витяги з наказів про виключення військового зі списків особового складу у зв’язку зі смертю;
 3. Довідку про обставини смерті;
 4. Грошовий атестат та накази з питань грошового забезпечення.

Нажаль, вказаний пакет документів був неповним, оскільки додатково необхідно було отримати довідку про розмір грошового забезпечення, і довідку про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців.

Таку довідку було терміново затребувано як офіційним запитом, так і телефоном для пришвидшення процесу її отримання.

Після надходження цієї довідки пакети документів були зібрані та направлені Територіальним військкоматом до Обласного.

З Обласного військкомату пакет документів, що стосувався призначення пенсій по втраті годувальника, був направлений до Головного управління Пенсійного фонду України в області, а пакет документів, що стосувався призначення одноразової грошової допомоги, був направлений до Міністерства оборони України.

Через два тижні дружині загиблого воїна зателефонував спеціаліст Головного управління Пенсійного фонду та повідомив, що для призначення пенсії не вистачає ще Висновку військово-лікарської комісії про обставини загибелі при виконанні службових обов’язків.

Такий документ, зазвичай, також надає військова частина, але, зважаючи на складні обставини воєнного стану, щодо військовослужбовця М. його одразу підготовлено не було.

Адвокати DLS GROUP супроводили дружину загиблого до військово-лікарської комісії для подання заяви на отримання такого висновку та допомогли отримати його і надати до Пенсійного фонду.

Процес збору та направлення документів для призначення пенсії по втраті годувальника зайняв близько 3,5 місяців.

 

В серпні 2022р. сім’я загиблого військового отримала пенсію по втраті годувальника за період з квітня по серпень і тепер буде отримувати й надалі.

Розмір пенсії, яку отримали матір та дружина військовослужбовця склав 7800 гривень, дитина отримує 6100 гривень.

Що стосується одноразової грошової допомоги, то строки її виплати після подання заяви з повним пакетом документів законодавством не визначені.

Документи до Міністерства оборони України було направлено наприкінці червня 2022р. Станом на серпень 2022р. допомога сім’єю отримана не була.

Адвокатами DLS GROUP було підготовано адвокатський запит з метою отримання інформації про стан розгляду заяви сім’ї загиблого військового про отримання одноразової грошової допомоги.

Згідно до отриманої відповіді на адвокатський запит, Комісією Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою грошової допомоги та компенсаційних сум на початку серпня було прийнято рішення про призначення одноразової грошової допомоги матері, дружині та сину загиблого солдата М. в сумі 15 000 000 гривень в рівних частках кожному.

Щодо строків виплати було вказано, що виплата здійснюється в порядку черговості відповідно до дати надходження документів за рахунок бюджетних асигнувань, що виділяються на зазначені цілі.

Таким чином, питання отримання одноразової грошової допомоги продовжує контролюватись адвокатами DLS GROUP шляхом направлення письмових запитів та дзвінків на гарячу лінію Міністерства оборони України. 

UPD: Поки готувалась до випуску та публікувалась ця стаття, на початку вересня 2022 року, родина загиблого отримала одноразову грошову допомогу в повному обсязі, передбаченому Постановою КМУ № 168 від 28.02.2022р.

Протягом всього процесу збору документів сім’я загиблого військового консультувалась з адвокатами щодо того, які документи слід зібрати, які інстанції їх видають, який порядок їх отримання тощо.

За необхідності, адвокат супроводжував дружину загиблого воїна особисто.

В результаті впорядкованих та скоординованих дій процес збору та подачу документів було максимально прискорено, що привело до отримання всіх гарантованих сім’ї виплат.

Консультація юриста

Первинна усна консультація стосовно конкретного випадку клієнта
Підготовка та направлення адвокатських запитів та заяв до військових частин, Військкоматів
Допомога в зборі документів для отримання допомоги
* на послугу ціна формується індивідуально
Подання та супроводження судових позовів
* на послугу ціна формується індивідуально

Консультація юриста

Залишіть телефон і вас проконсультує фахівець у конкретній галузі та допоможе вирішити питання

Замовити дзвінок

Залиште телефон і вас проконсультує фахівець в конкретній галузі та допоможе вирішити питання

Самостійна подача документів

2 500 грн

Підготуємо пакет документів для подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду, а також інструкцію роботи з документами.

Ви отримаєте:

01

Готову позовну заяву

складену на підставі наданих документів та інформації

02

Детальну інструкцію

складену на підставі наданих документів та інформації

03

Квитанцію для сплати

складену на підставі наданих документів та інформації

04

Контакти та посилання

складену на підставі наданих документів та інформації

Завдяки правильно сформованому пакету документів та інструкції щодо подальших дій, можете бути впевненим у досягненні бажаного результату!

Замовити:

Замовити дзвінок

Залиште телефон і вас проконсультує фахівець в конкретній галузі та допоможе вирішити питання