Позбавити батьківських прав можливо тільки у судовому порядку, за обов’язкової участі органу опіки та піклування.
Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла 14 років.
Також зустрічаються випадки, коли з позовами про позбавлення батьківських прав звертаються родичі дитини: бабуся, дідусь, брат, сестра, вітчим, мачуха.
Перелік документів для позбавлення батька або матері батьківських прав залежить від індивідуальних особливостей справи, з якими під час особистої юридичної консультації допоможе розібратися адвокат.
Охорона прав та інтересів дитини є загальнонаціональним пріоритетом. Тому, після позбавлення батьківських прав, батьки не звільняються від обов’язку по утриманню дитини до досягнення нею 18 років та зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дітей і відшкодовувати шкоду, завдану дитиною.
Дитина зберігає всі майнові права, такі як право на аліменти, право власності на нерухоме майно або право користування житловим приміщенням.
Задля більш детальної консультації чи супроводу процесу позбавлення батьківських прав звертайтесь до DLS Group – ми знайдемо вихід в будь-якій ситуації.