Як виписати людину з квартири, якщо вона не є власником

Уявімо ситуацію. Ви вирішили продати свою квартиру. Потенційний покупець перед угодою перевіряє документи на квартиру і виявляє, що в ній, окрім вас, прописана ще третя особа. Цією третьою особою виявляється, наприклад, ваша троюрідна сестра, яку ви прописали в своїй квартирі ще 10 років тому з причин, яких і зараз не згадаєш. Покупець відмовляється підписувати договір купівлі-продажу, поки дана особа не буде виписана з квартири.


Що робити продавцю в такій ситуації

Найпростіший варіант знайти контакти цієї троюрідної сестри і домовитись з нею в добровільному порядку, щоб вона пішла у Центр надання адміністративних послуг, і написала заяву про зняття з реєстрації.

Але як часто буває, найпростіший випадок є одночасно і найбільш рідкісним.

Причин може бути безліч: або втрата зв’язку з прописаною особою, або ж просто в особи немає жодного бажання виписуватися.

В такій ситуації виписати людину можна тільки через суд.

Для цього повинні бути певні підстави (не проживання даної особи в квартирі протягом останнього року або більше) та наявність доказової бази (наприклад, акт керуючої компанії про відсутність прописаної особи, показання свідків).Але слід пам’ятати, що кожен випадок є індивідуальним та потребує детального опрацювання.

Юристи DLS Group завжди раді будуть допомогти вам у вирішенні ваших питань.

Консультація юриста

Залиште телефон і вас проконсультує фахівець в конкретній галузі та допоможе вирішити питання

Замовити дзвінок

Залиште телефон і вас проконсультує фахівець в конкретній галузі та допоможе вирішити питання